Ο ΟΦΗ πήρε το πρώτο σετ με 25-21, έχασε το δεύτερο σετ με 25-23, αλλά πήρε τα άλλα δυο με 25-23 και 25-22 πανηγυρίζοντας μια σπουδαία εκτόςέδρας νίκη απέναντι σε μια απο τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.
«Κάναμε μια σημαντική νίκη και συνεχίζουμε. Τώρα έχουμε μπροστά μας την ΑΕΚ σε ένα παιχνίδι, το οποίο δυστυχώς θα παίξουμε κεκλεισμένων των θυρών στο γήπεδο μας» τόνισε στην επίσημη σελίδα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ ofierasitechnis.gr ο πρόεδρος του συλλόγου Γιάννης Δανδάλης, ο οποίος συνόδευσε την αποστολή της ομάδας βόλει του ΟΦΗ και σε αυτό το εκτός έδρας παιχνίδι.
Το παιχνίδι ΟΦΗ-ΑΕΚ θα γίνει το Σάββατο(17/12 - 4μ.μ)στο κλειστο γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου χωρίς την παρουσία κόσμου.