Το βαθμολογούμενο Κύπελλο "Λευκός Πύργος" της Ε.Ο.Ξ. διοργανώνεται από τον Α.Σ. Ξιφομάχος στο ξίφος μονομαχίας ανδρών-γυναικών.Ο σύλλογός του ΘΗΣΕΑ θα λάβει μέρος με τους εξής αθλητές: Βαρούχα Εμμανουήλ,Καραμάνη Ανδρέας,Βαρβέρη Θωμάς,Βαρβέρη Φανή,Σουλή Χριστίνα-Μαρία,Μαρινοπούλου Άννα,Παναγιωτάκη Μαριάννα-Στέλλα,Κακουδάκη Αλεξάνδρα και Βενιανάκη Εβελίνα.
Παράλληλα, το Σάββατο 5 Νοεμβρίου, θα πάρει το βάπτισμα του πυρός σε αγώνες ο αθλητής Τσιπλοστεφανάκης Μάξιμος, ο οποίος θα λάβει μέρος στους περιφερειακούς αγώνες παμπαίδων στο ξίφος ασκήσεως που θα πραγματοποιηθούν στις εγκαταστάσεις ξιφασκίας στο Ο.Α.Κ.Α.