Όπως αναφέρει το www.ofi1925.gr, στο παιχνίδι της Παρασκευής (25/11) με την Ελευσίνα στο Γεντί Κουλέ (6μμ)για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football league, στρέφει την προσοχή του ο ΟΦΗ.
Με προπόνηση που έγινε την Τρίτη (22/11) το πρωί στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, ο ΟΦΗ ξεκίνησε την προετοιμασία του για την αναμέτρηση.
Ο Ηλίας Κώτσιος ανέβασε στροφές, έκανε ανοίγματα και δείχνει ότι αισθάνεται καλύτερα, μετά τις ενοχλήσεις που ένοιωσε στους προσαγωγούς, στο φιλικό με τον Ερμή Ζωνιανών. Ο Μασάδο έκανε και πάλι θεραπεία, αλλά την Τετάρτη (23/11) θα επιχειρήσει να μπεί στο κανονικό πρόγραμμα.
Ο Πάτρικ Βουό ακολούθησε και παλι το κανονικό πρόγραμμα σε φουλ ρυθμούς και έχει τεθεί στα πλάνα της τεχνικής ηγεσίας.
Προπονήσεις με τον ΟΦΗ κάνει από χθες ο Κριστιάν Μακελελέ (αδελφός του διάσημου ποδοσφαιριστή Κλόντ), ώστε να εξετάσει την περίπτωση του ο Νίκος Νιόπλιας, όμως σύμφωνα με πληροφορίες cretalive δεν βρίσκεται στο επιθυμητό επίπεδο ώστε να συμβεί κάτι τέτοιο (να αποκτηθεί). O Κριστιάν βρέθηκε το καλοκαίρι στην Κρήτη και γνωρίστηκε με ανθρώπους του ΟΦΗ.