Ο Λουίζ Φελίπε κούρασε τον ΟΦΗ και δικαιολογημένα απέσυρε το ενδιαφέρον της η Κρητική ομάδα και τελικά αυτό το κάτι καλύτερο που αναζητούσε ο Βραζιλιάνος επιθετικός είναι... στην Ιαπωνία.
Oπως αναφέρει δημοσίευμα της πορτογαλικής εφημερίδας «Record», θα συνεχίσει τη καριέρα του στην Ιαπωνία με τη φανέλα της Tokyo Fc. Όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά οι Πορτογάλοι, περιμένει να εκδοθεί η βίζα του, για να ταξιδέψει στην Ιαπωνία και να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο.