Όπως ανέφερε το www.ofi1925.gr, ο πρόεδρος της ομάδας ανέφερε στους ποδοσφαιριστές ότι η εικόνα που έχει εμφανίσει η ομάδα το τελευταίο διάστημα, δεν είναι αυτό που περιμένει η διοίκηση, αλλά και ο φίλαθλος κόσμος.
«Έχουμε απαιτήσεις από εσάς. Σαν διοίκηση είμαστε απόλυτα εντάξει στις υποχρεώσεις μας απέναντι σας και θέλουμε το ίδιο από εσάς. Δεν είμαστε ικανοποιημένοι από αυτό που βλέπουμε μέχρι σήμερα και η εικόνα αυτή, πρέπει να αλλάξει άμεσα» ανέφερε στους παίκτες ο Γιάννης Πολεμαρχάκης.
Ο πρόεδρος του ΟΦΗ ξεκαθάρισε, ότι η διοίκηση της ομάδας, πιστεύει στην ομάδα και τις δυνατότητες της, αλλά αυτό που θέλει είναι ένα σύνολο που θα τα δίνει όλα στο γήπεδο και δεν θα δίνει αφορμές για σχόλια που αδικούν την προσπάθεια που γίνεται στον ΟΦΗ. Τόσο αγωνιστικά, όσο και διοικητικά.
«Αδικείται τους εαυτούς σας και την προσπάθεια που κάνουμε όλοι. Είναι στο χέρι σας να αλλάξετε γρήγορα αυτήν την εικόνα και πρέπει να το κάνετε και μάλιστα άμεσα» ανέφερε ο πρόεδρος του ΟΦΗ.
Ο Γιάννης Πολεμαρχάκης είχε ακόμη, συζήτηση τόσο με το Νίκο Νιόπλια, όσο και τον Σταύρο Λαμπράκη για θέματα που αφορούν την ομάδα και τον αγωνιστικό σχεδιασμό.
Αμέσως μετά ακολούθησε διοικητικό συμβούλιο από την διοίκηση της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925, στο οποίο συζητήθηκαν τρέχοντα ζητήματα της ομάδας, όπως οι εξελίξεις στο πρωτάθλημα της Football league, οικονομικά θέματα, το θέμα της μπουτικ στο «Τάλως» που βρίσκεται στο προσκήνιο και δραστηριότητες που ετοιμάζει η διοίκηση της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 το επόμενο διάστημα.