Πήρε τον βαθμό στο τέλος ο Εργοτέλης!

Παρ ότι βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο σκορ ο Εργοτέλης κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό του πλεονέκτημα και να ισοφαρίσει με δύο γκολ στο τέλος τον Πανθηραϊκό (2-2).

Ακόμα μια απώλεια για τον Εργοτέλη. Η ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από την Σαντορίνη καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη σε 2-2 με τον Πανθηραϊκό σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι.

Στο 25' ο Φύτρος εκτέλεσε κόρνερ και ο Μκρτσιαν με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Στεφανάκου. Σαν να μην έφτανε αυτό στον Εργοτέλη, στο 42' ο Πέκα βγάζει μία βαθιά μπαλιά, ο Περιάλης τσιμπάει την μπάλα και σε κενή εστία κάνει το 2-0

Στο 53' ο Πανθηραϊκός έμεινε με δέκα παίκτες μιας και ο σκόρερ Μκρτσιαν αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα. Ενώ στο 59' αποβλήθηκε και ο τερματοφύλακας Πουρής με τους γηπεδούχους να μένουν με 9! To παιχνίδι διακόπηκε για αρκετή ώρα.

Ο Εργοτέλης μείωσε στο 81' όταν μετά από σέντρα του Καλέ, ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά έκανε το 1-2. Ενώ στις καθυστερήσεις ο Κοιλιάρας ισοφάρισε σε 2-2 σε μια αναμέτρηση που είχε 10 λεπτά καθυστερήσεις λόγω της διακοπής περίπου στο 60'.

Ενδεκάδες:

Εργοτέλης: Στεφανάκος, Καρράς, Τσουμάγκας, Τζάνης, Κολοκας, Ρουσσάκης, Γκοτζουλιας, Ντομίνγκεζ, Κατσικοκέρης, Λεάλ, Περέιρα.

Πανθηραϊκός (Παπαματθαιάκης): Πουρής, Κορτσινίδης, Καλαγκάνης, Μκρτσιαν, Μπακάλης, Σαββίδης, Φύτρος, Περιάλης, Μωραϊτης, Λαζαρίδης, Ζώνας.