Πέρα από τον σπουδαίο διπλό του Εργοτέλη, ακόμα μια Κρητικιά ομάδα, o Ερμής Ζωνιανών πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση πετυχαίνοντας την νίκη με 4-3 στον Άγιο Ιερόθεο και έτσι παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος. Παρ ότι η ομάδα του Αγ. Ιερόθεου προηγήθηκε πολύ νωρίς στο ματς, τα δύο γκολ του Τοπούζη και τα δύο του Πλουσή γύρισαν το παιχνίδι σε 1-4 και οι γηπεδούχοι το μόνο που πέτυχαν είναι να μειώσουν σε 3-4.
Στο Ατσαλένιο, ο ΠΟΑ πραγματοποίησε την χειρότερη φετινή του εμφάνιση χάνοντας με 1-3 από την Τριγλία Ραφήνας. Μέχρι το 65' το παιχνίδι ήταν στο 0-0, ένα λεπτό μετά ήρθε το γκολ των φιλοξενούμενων (Νικολόπουλος), στο 72' ο Χατζηανδρέου ισοφάρισε ενώ στο 76' και στο 87' με Νικολόπουλο και Μάργαρη η Τριγλία σκόραρε δύο φορές και κατέκτησε δίκαια το τρίποντο.
Αποτελέσματα: 4ος όμιλος
- Άγιος Ιερόθεος-Ερμής Ζωνιανών 3-4
- Ατσαλένιος-Τριγλία Ραφήνας 1-3
- Εθνικός-Πανθηραϊκός 1-0
- Ρόδος-Ιωνικός 1-2
- ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Κηφισιά 1-0
- Ηλυσιακός-Εργοτέλης 1-2
- Αύριο θα διεξαχθεί το Προοδευτική-Ιάλυσος (15:00)
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας
Δείτε την βαθμολογία του 4ου ομίλου: