ΟΦΗ - Παναιγιάλειος (Τελικό 1-0)

Ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Παναιγιάλειου στο τελευταίο παιχνίδι για το 2016 - Live ενημέρωση μέσα από το Cretalive

Τελικό: 1-0 - Ο ΟΦΗ επικράτησε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 1-0 του Παναιγιάλειο και έκλεισε νικηφόρα το 2016.

90'+ - Τρίτη αλλαγή για τον Νίκο Νιόπλια, μέσα ο Βρεττός - εκτός ο Βουό

90'+ - Μπήκαμε στις καθυστερήσεις

88' - Εξαιρετική σέντρα από τον Κιάσσο, συνεχόμενα σουτ των παικτών του ΟΦΗ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα των αμυντικών των φιλοξενούμενων

88' - Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, εκτός ο Κατίδης - μέσα ο Κασμιρόπουλος

86' - OΦΗ προσπαθεί να κρατήσει με ασφάλεια την μπάλα

*Παίζει αποκλειστικά από τα αριστερά ο ΟΦΗ τα τελευταία λεπτά με Βαλλιάνο και Όγκμποε

81' - Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, μέσα ο Μάνος - εκτός ο Ράντι

80' - Ωραία κίνηση του Κοιλιάρα από τα αριστερά, τελευταία στιγμή απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι

78' - Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, εκτός ο Σκαρτσίλας - μέσα ο Μπουρλάκης

77' - Εξαιρετική πάσα του Όγκμποε στον Κοιλιάρα, όμως ο τελευταίος κάνει άσχημο κοντρόλ και χάνεται μια σημαντική ευκαιρία για τον ΟΦΗ

71' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ, εκτός ο Μιλοσάβλιεφ - μέσα ο Βαλλιάνος

69' - Στο έδαφος ο Μιλοσάβλιεφ ο οποίος δείχνει να πονάει, επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο

66' - Έχει.. εγκατασταθεί στην περιοχή του Παναιγιάλειου ο ΟΦΗ, συνεχόμενες σέντρες από αριστερά και δεξιά

*Πολύ καλή εμφάνιση για τον ΟΦΗ στο β' μέρος

63' - Δοκάρι για τον ΟΦΗ έπειτα από κεφαλιά του Κομεσίδη - επέμβαση από τον Στρέζο με την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι στην συνέχεια και να απομακρύνεται

61' - Συνεχόμενα κόρνερ για τον ΟΦΗ, πιέζουν οι γηπεδούχοι για 2ο τέρμα

59' - Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, εκτός ο Ξομπλιός - μέσα ο Μωυσίδης

*Καταιγιστικός ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά

54' - Σουτ με το αριστερό για τον Αντουκόρ, η μπάλα φεύγει άουτ

53' - Τρομερή ευκαιρία για το 2-0, όμορφη σέντρα από τον Κιάσσο - κοντινή προβολή του Όγκμποε όμως ο Στρέζος απομάκρυνε

51' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, καταπληκτική σέντρα από τον Μιλοσάβλιεφ από τα αριστερά, σουτ από τον Όγκμποε στο 2ο δοκάρι από τα δεξιά και 1-0

48' - Επίσκεψη στα καρέ του ΟΦΗ από τον Παναιγιάλειου, προσπάθεια για σουτ με καλές προϋποθέσεις του Σκαρτσίλα, έβαλε την κόντρα ο Κιάσσος και απέτρεψε την ευκαιρία

*Zωηρά ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι - χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46' - Ξεκίνησε το β' μέρος με την σέντρα για τον Παναιγιάλειο

Ημίχρονο 0-0: Ο ΟΦΗ είχε τις ευκαιρίες για γκολ όμως η γενικότερη του εικόνα στο α' ημίχρονο δεν είναι ιδιαίτερα ικανοποιητική. Λείπει αρκετά ο Χαντί στα χαφ όπως και οι καλές σέντρες του Βαλλιάνου από τα αριστερά. Καλά δείγματα γραφής από τον Παναιγιάλειο χωρίς όμως να έχει την κλασσική ευκαιρία.

*Προσπαθεί ο ΟΦΗ να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος στο σκορ, παραμένει το 0-0

39' - Καλό σουτ του Μιλοσάβλιεφ έπειτα από σέντρα του Ράντι από τα δεξιά, στην θέση του ο Στρέζος μπλοκάρει με ευκολία

35' - Σουτ από δεξιά του Όγκμποε έπειτα από κλέψιμο του ίδιο - κόντρα και κόρνερ για τον ΟΦΗ

32' - Κεφαλιά του Βουό - μπλοκάρει ο Στρέζος

* Έχει ''χτίσει'' 3-4 καλές επιθέσεις ο ΟΦΗ, δεν έχει αντιμετωπίσει προβλήματα στην άμυνα όμως δεν έχει βρει ρυθμό και δεν έχει επιβάλλει το παιχνίδι του.

30' - Ακόμα μια καλή προσπάθεια από τον Κιάσσο, συνέκλινε από τα δεξιά όμως το σου του κατέληξε άουτ

27' - Επικίνδυνη κατάσταση για τους φιλοξενούμενους, όμως η αντεπίθεση του Παναιγιάλειου σταμάτησε με οφσάιντ

26' - Πολύ ωραίο σου του Κιάσσου από τα δεξιά, ο Στρέζος με εξαιρετική επέμβαση απομακρύνει σε κόρνερ

*Ανεβάζει στροφές ο ΟΦΗ

21' - Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Αντουκόρ δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα ενώ ήταν μόνος του στο 2ο δοκάρι - μπερδεύτηκε ο Γκανέζος, σημαντική στιγμή για τους γηπεδούχους

20' - Ωραία κίνηση των παικτών του ΟΦΗ μέσα στην περιοχή, τελικός αποδέκτης ο Μιλοσάβλιεφ από τα αριστερά με την μπάλα να περνάει άουτ - η 1η καλή φάση στο παιχνίδι

18' - Πρώτη στιγμή για τους γηπεδούχους - σουτ του Βουό από το ύψος της περιοχής, δεν απειλήθηκε ο Στρέζος

16' - Καλή προϋπόθεση για ευκαιρία για τον ΟΦΗ, όμως ο Βουό έκανε επιθετικό φάουλ

14' - Δεν παίζουν κλειστά οι φιλοξενούμενοι, έχουν τον έλεγχο στα τελευταία λεπτά - νωθρός μέχρι τώρα ο ΟΦΗ

11' - Πρώτο κόρνερ για τον ΟΦΗ

9' - Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής, ιδιαίτερα κινητικός ο Ράντι για τους γηπεδούχους

5' - Πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι, προσπαθεί να βρει ρυθμό ο ΟΦΗ

*Στην ενδεκάδα κανονικά και ο Νάστος, ο οποίος αντιμετώπισε ένα μικρό πρόβλημα τραυματισμού τις προηγούμενες ημέρες

* Με 4-2-3-1 ξανά ο ΟΦΗ, Κοιλιάρας και Κιάσσος είναι οι αλλαγές στα μπακ σε σχέση με τα προηγούμενα ματς, ο Κομεσίδης παίζει στόπερ ενώ ο Ράντι σε ρόλο... Χαντί πίσω από τον Βουό

1'Στην σέντρα ο ΟΦΗ

*Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονία)

*Στον πάγκο του ΟΦΗ είναι οι Δερμιτζάκης, Όστοϊτς, Μάνος, Βρεττός, Χύσι, Βαλλιάνος, Μπολάκης.

*Στον αγωνιστικό χώρο του ''Γεντί Κουλέ'' οι δύο ομάδες

*Σημαντική νίκη για τον Κισσαμικό, Λαμία - Τρίκαλα και Απόλλων Σμύρνης επικράτησαν εύκολα ή δύσκολα