ΟΦΗ - Ηρακλής (Τελικό 2-1)

O OΦΗ υποδέχεται την ομάδα του Ηράκλη στο ''Γεντί Κουλέ'' με στόχο την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας - Μέσα από το Cretalive υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα

ΤΕΛΟΣ! Ο ΟΦΗ προκρίθηκε σαν πρώτος στους ''16'' του κυπέλλου ΟΦΗ

*Ο ΟΦΗ και να δεχτεί 2ο τέρμα δεν αποκλείεται απλώς θα χάσει την 1η θέση

*Τελικό: Απόλλων - Παναθηναϊκός 3-4

91' - Αδράνεια στην άμυνα του ΟΦΗ και ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή με τον Λουκίνα

*Παραμένει το 3-4 στο Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός

88' - Ζιαμπάρης αντί του Κούρο στον Ηρακλή, τρίτη αλλαγή για τον Παντελιάδη

88' - Πιέζει ψηλά ο Ηρακλής χωρίς να έχει καταφέρει κάτι σημαντικό

87' - Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, Μάνος αντί Χαντί

85' - Προσπαθεί να κάνει το 3-0 ο ΟΦΗ, ακόμα μια σέντρα από τον Βαλλιάνο, έκοψαν τελευταία στιγμή οι φιλοξενούμενοι

81' - Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ: Εκτός ο Βουό, στην θέση του ο Κοιλιάρας

80' - Μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Χαντί - δύσκολη επέμβαση για τον Γιαννίκογλου

79' - Χωρίς τελική φάση ο Ηρακλής αν εξαιρέσουμε το αδύναμο σουτ του Κούρου στην αρχή του ματς

*Στο παιχνίδι της Ριζούπολης, ο Απόλλων έχει μειώσει σε 3-4 ενώ ο Παναθηναϊκός έχει μείνει με παίκτη λιγότερο

75' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - όμορφη σέντρα από τον Βαλλιάνο, καρφωτή κεφαλιά από τον Βουό και ο ΟΦΗ κάνει το 2-0

73' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ, κουράστηκε ο αποψινός MVP Όγκμποε, μέσα ο Μιλοσάβλιεφ

*Δείχνει να ''καθαρίζει'' την νίκη ο Παναθηναϊκός 4-2 τον Απόλλων Σμύρνης

70' - Δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ ο Αντουκόρ, βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής του Ηρακλής μόνος του, όμως αδράνησε - καλή φάση να κάνει το 2-0 ο ΟΦΗ

*Θυμίζουμε ότι με τα μέχρι τώρα αποτελέσματα, ακόμα και με ''Χ'' προκρίνεται ο ΟΦΗ

66' - Προσπάθησε να απειλήσει ο Λουκίνας από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα απομακρύνθηκε και μαζί ο όποιος κίνδυνος για την εστία του ΟΦΗ

*Με αυτό το γκολ, περνάει 1ος ο ΟΦΗ και 2ος ο Παναθηναϊκός, όλα αυτά στο 60' των αναμετρήσεων

Το γύρισε ο Παναθηναϊκός! Aπόλλων - Παναθηναϊκός 2-3

61' - Ακόμα μια όμορφη κίνηση του Όγκμποε στο χώρο, από τα αριστερά αυτήν την φορά, η πάσα του κόπηκε σε κόρνερ

60' - Διπλή αλλαγή για τον Ηρακλή: Ιντζόγλου - Περόνε, εκτός Αγγελόπουλος και Καραγκούνης

*Αν μείνει η ισοπαλία στο άλλο ματς, περνάει 1ος ο ΟΦΗ και 2ος ο Ηρακλής

*Ισοφάρισε ο Παναθηναϊκός σε 2-2 τον Απόλλων!

55' - Ακόμα μια ωραία ενέργεια από τα δεξιά και κόρνερ για τον ΟΦΗ

52' - Εδώ και λίγα λεπτά έχει ''ανοίξει'' το παιχνίδι, έχει ανεβάσει τις γραμμές του Ηρακλής - ελέγχει ο ΟΦΗ

Μειώνει σε 2-1 ο Παναθηναϊκός τον Απόλλων Σμύρνης

49' - Επικίνδυνη σέντρα από τα αριστερά για τον Ηρακλή - πρώτο κόρνερ για τον ''Γηραιοό'' - πέρασε η φάση

*Ο Ηρακλής φαίνεται ότι έχει αλλάξει σε 4-2-3-1 το σύστημα του, σε σχέση με τους τρεις στόπερ του α' μέρους, ο ΟΦΗ συνεχίζει όπως ξεκίνησε

46' - Σέντρα στο β' μέρος - χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Η βαθμολογία ημιχρόνου:

1. Απόλλων Σμύρνης 6 (3-3)
2. ΟΦΗ 6 (3-2)

3. Ηρακλής 4 (3-1)
4. Παναθηναϊκός 1 (1-4)

*Σιγά - σιγά οι δύο ομάδες μπαίνουν στο γήπεδο

ΗμίχρονοΟΦΗ - Ηρακλής 1-0: Οι γηπεδούχοι παίρνουν μέχρι στιγμής αυτό που δικαιούνται και αυτό που θέλουν. Πολύ ωραίο το τέρμα του Όγκμποε στο 37' που κάνει την διαφορά μεταξύ των δύο.

Hμίχρονο: Απόλλων Σμ. - Παναθηναϊκός 2-0

44' - Παιχνίδι κέντρου τα τελευταία μετά το γκολ, ο ΟΦΗ προσπαθεί να επιτεθεί σχεδόν αποκλειστικά από την δεξιά πλευρά

42' - Ο Νίκος Νιόπλιας ζητάει από τον Νάστο να ηρεμήσει το παιχνίδι

*Με αυτό το γκολ και σε συνδυασμό με το υπάρχον 2-0 του Απόλλων Σμ. με τον Παναθηναϊκό, ΟΦΗ και Απόλλων περνούν στην επόμενη φάση με τους Κρητικούς στην 2η θέση

*Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός 2-0

37' - ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ - Τρομερή κάθετη από τον Βουό στον Όγκμποε και 1-0 με πολύ ωραίο σουτ στην δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του Ηρακλή

36' - Κυρίως από τα δεξιά επιτίθεται ο ΟΦΗ, ακόμα ένα κόρνερ

*Έχει γίνει αρκετά δυνατό το παιχνίδι τα τελευταία λεπτά, χωρίς φάση ο Ηρακλής, με πολύ καλές στιγμές ο ΟΦΗ ο οποίος ελέγχει το ρυθμό στο πρώτο ημίωρο

29'- Ωραία αντεπίθεση του ΟΦΗ, Ράντι την σέντρα από τα δεξιά - κεφαλιά ο Βουό όμως η μπάλα πάει ψηλά

27' - Καλές συνεργασίες από τους παίκτες του ΟΦΗ όμως λίγο εκτός περιοχής του Ηρακλής τα... χαλάνε!

25' - Συνεχείς σέντρες για το κεφάλι του Βουό, κόβουν οι φιλοξενούμενοι

22' - Ξαφνικό αλλά αδύναμο το σουτ του Κούρου, στην θέση του ο Δερμιτζάκης

*Παραμένει το Απόλλων Σμύρνης - Παναθηναϊκός 1-0 (25') - τα δύο παιχνίδια έχουν διαφορά περίπου 5 λεπτών

17' - Προσπαθεί ο ΟΦΗ όμως κάνει λάθος στην τελική πάσα, επικίνδυνος ο Ηρακλής στις αντεπιθέσεις

14' - Μπέρδεμα στην μικρή περιοχή του Ηρακλή έπειτα από την εκτέλεση του κόρνερ, δεν το εκμεταλλεύτηκαν Όγκμποε και Βουό

13' - Ωραία κίνηση του Όγκμποε από δεξιά, 3ο κόρνερ για τον ΟΦΗ

*Ο Κομεσίδης αγωνίζεται στην θέση του δεξιού μπακ σήμερα

9' - Φάουλ σαν κοντινό - κόρνερ για τον Ηρακλή, δεν απείλησε τον Δερμιτζάκη

*Το γκολ του Απόλλων δεν... βολεύει τον ΟΦΗ, καθώς αυτή την στιγμή μένει 3ος ο ΟΦΗ- είναι πολύ νωρίς ακόμα.

*Πέτυχε γκολ ο Απόλλων Αθηνών, προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0

* Έχει ξεκινήσει με καλό ρυθμό η αναμέτρηση

6' - Με καλές προϋποθέσεις το σου του Ράντι - κόρνερ για τον ΟΦΗ

4' - Πρώτο σου του αγώνα από τον Όγκμποε, από το όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα αρκετά εκτός τέρματος

Ξεκίνησε το ματς - με παλμό η εξέδρα, περίπου 3.500 φίλαθλοι στο ''Γεντί Κουλέ''

*Θα έχετε ενημέρωση και από το Απόλλων - Παναθηναϊκός που διεξάγεται την ίδια ώρα

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

*Στον πάγκο του ΟΦΗ βρίσκονται οι: Δάφκος, Μιλοσάβλιεβ, Μάνος, Μανιαδής, Κοιλιάρας, Κοντογιάννης, Φαζός

*Θυμίζουμε ότι ο ΟΦΗ περνάει με νίκη ή με ισοπαλία αν χάσει ο Απόλλωνας Σμύρνης.