OΦΗ - Καλλονή (2-2 ΤΕΛΙΚΟ)

Ο ΟΦΗ υποδέχεται στο ''Γεντί Κουλέ'' την Καλλονή για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football league

14' - Κίτρινη κάρτα στον Μίκιτς

12' - Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ - κόρνερ έπειτα από εκτέλεση του Χαντί

8' - Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι, αρκετά σφιχτή αμυντικά έχει παρουσιαστεί η Καλλονή

*Τελευταία στιγμή έμεινε εκτός ο Δαύκος γι αυτό και ξεκίνησε ο Δερμιτζάκης κάτω από τα δοκάρια

5' - Τίποτα αξιοσημείωτο στο παιχνίδι έως τώρα

1' - Ξεκίνησε το ματς

*Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση - περίπου 3.500 κόσμος στο Γεντί Κουλέ, αρκετοί μπαίνουν τώρα στο γήπεδο

*Την θέση του Βουό στην κορυφή της επίθεση θα πάρει ο Μάνος

Θυμίζουμε εκτός αποστολής για τον ΟΦΗ έμειναν οι: Βουό, Ροβίθης, Μπολάκης, Κασμερίδης, Βρεττός, Κοντογιάννης, Μανιαδής, Τουγλής.

Οι δύο ενδεκάδες:

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κώτσιος, Όστοϊτς, Μίκιτς, Βαλλιάνος, Νάστος, Αντουκόρ, Χαντί, Ράντι, Μιλοσάβλιεβ, Μάνος.

Καλλονή: Ταιρής, Ζουλιώτης, Ποζατζίδης, Ρεπετσάς, Τσελίδης, Ντάλλας, Γιώργου, Ντα Σίλβα, Φράγκος, Μπουρντουζάν, Τριανταφύλλου

O OΦΗ υποδέχεται στις 16.00 την Καλλονή στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς

27 - Κίτρινη κάρτα ο Κώτσιος

24' - Σέντρα από τον δραστήριο Βαλλιάνο - κεφαλιά από τον Ράντι πέρασε εκτός χωρίς να απειλήσει

20 - Ευκαιρία για τον Μάνο με γυριστή κεφαλιά να φεύγει λίγο έξω από το δοκάρι του Ταιρή

Προσπαθεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της Καλλονής ο ΟΦΗ, μέχρι τώρα χωρίς αποτέλεσμα

*O κόσμος έχει αυξηθεί στις εξέδρες, πάνω από 4.000 θεατές βλέπουν έως τώρα ένα μέτριο ματς.

16' - Σουτ του Ράντι, δεν απείλησε τον Ταιρή - πρώτη φάση για τον ΟΦΗ

• Πανελευσινιακός – Αχαρναϊκός 1-3

Ημίχρονο - Ο ΟΦΗ προηγείται με 1-0 έπειτα από κεφαλιά του Όστοιτς, έχει δυσκολευτεί η ομάδα του Νίκου Νιόπλια από την καλή ανασταλτική λειτουργία της Καλλονής, μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού οι φάσεις στο πρώτο ημίχρονο

45' - Φάουλ σε καλή θέση στις καθυστερήσεις - το εκτελεί ο Νάστος, ελάχιστα έξω

43' - Δείχνει να πονάει ο Μίκιτς μετά το μαρκάρισμα - τελικά είναι μια χαρά

42' - Κίτρινη ο Ποζατζίδης

*Όλοι οι παίκτες του ΟΦΗ ένα... κουβάρι πήγαν στον πάγκο - σημαντικό τέρμα σε κρίσιμο σημείο για την εξέλιξη του ματς!

39'- ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, στην επαναφορά από το κόρνερ ο Όστοιτς με κεφαλιά πετυχαίνει το γκολ έπειτα από ωραία σέντρα του Χαντί

39' - Ενέργεια από τον Μάνο - κόρνερ για τον ΟΦΗ

35' - Αρκετά λάθη για τον ΟΦΗ

31' - Προσπαθεί να ''χτίσει'' επίθεση ο ΟΦΗ - πιέζουν στον άξονα οι φιλοξενούμενοι

*Συνεχόμενα κερδισμένα φάουλ για την Καλλονή - δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα μέχρι στιγμής ο Δερμιτζάκης

*Αρκετός κόσμος και στην Θύρα 4

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: ΟΦΗ - Καλλονή 2-2 - O ΟΦΗ προηγήθηκε δύο φορές όμως πλήρωσε τις αμυντικές αδυναμίες του και ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές, το δεύτερο γκολ στο 87

90+ Προσπαθεί ο ΟΦΗ χωρίς αποτέλεσμα

Ευκαιρία με τον Ράντι, δεν καταφέρνει κάτι σημαντικό

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις - τέσσερα λεπτά έδειξε ο 4ος

Κόρνερ για τον ΟΦΗ

89' - Αλλαγή για την Καλλονή - εκτός ο Φράγκος, μέσα ο Αποστόλου

87' - ΓΚΟΛ για την Καλλονή - ισοφαρίζει σε 2-2 μετά από αδράνεια ξανά της άμυνας και του τερματοφύλακας - σκόρερ ο Λαμπράκης με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ!

86' - Ο Κοιλιάρας στην θέση του Μιλοσάβλιεφ

84' - Ο κόσμος του ΟΦΗ φωνάζει δυνατά - ψάχνει το γκολ ο ΟΦΗ με τον Ράντι να κερδίζει κόρνερ

Νευρικός ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά

79' - Σουτ ο Φράγκος, επικίνδυνη φάση για την Καλλονή

76' - Σουτ ο Χαντί, λίγο έξω - μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ - Καταπληκτικός σήμερα ο Άγγελος Χαντί

75- Φάουλ για τον ΟΦΗ, πάνω στην μπάλα ο Χαντί, το.. πήγε απ' ευθείας - κόρνερ ο Ταίρης - Ανεβασμένος ο ΟΦΗ μετά το γκολ του Όγκμποε

72' - Κάρτα ο Κομεσίδης

69' - Ακόμα ένα λάθος από τον Δερμιτζάκη - αυτή τη φορά δεν στοίχισε στον ΟΦΗ

68 - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ από τον Όγκμποε - κεφαλιά από τον φορ του ΟΦΗ έχασε την μπάλα από τα χέρια του ο Ταίρης, και 1-1. Την εκτέλεση του φάουλ ο Χαντί, δύο ασίστ σήμερα

66 - Φωνάζουν στον ΟΦΗ για δεύτερη κίτρινη στο Ρεπετσά έπειτα από φάουλ του τελευταίου, ο διαιτητής Παναγιωτόπουλος δίνει κάρτα σε Κέρι και Μιλοσάβλιεφ

Καλύτερη η Καλλονή στην επανάληψη, όμως δεν έχει απειλήσει σοβαρά τον ΟΦΗ, από το ... πουθενά ήρθε η ισοφάριση

62 - Αλλαγή για τον ΟΦΗ, στον αγωνιστικό χώρο ο Όγμποε, εκτός ο Μάνος

60' - Απίστευτο λάθος ο Δερμιτζάκης και 1-1 για την Καλλονή  με τον Φράγκο- έγινε γύρισμα από τον Βαλλιάνο, ο Δερμιτζάκης έχασε την μπάλα και ισοφαρίζεται ο ΟΦΗ

58- Αλλαγή για την Καλλονή - Τριανταφύλλου έξω - Λαμπράκης μέσα

56' - Ωραία προσπάθεια ο Μιλοσάβλιεφ - κόρνερ για τον ΟΦΗ, πέρασε ανεκμετάλλευτο

54' - Πιέζει η Καλλονή τα τελευταία λεπτά

52' - Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή με τον Βαλλιάνο να απομακρύνει επικίνδυνα με την μπάλα να φεύγει κόρνερ - παραλίγο αυτογκόλ!

Ξανά το τέμπο είναι αργό όπως και στο πρώτο μέρος, πολύ μέτριο παιχνίδι με τον ΟΦΗ να

Έχει μπει καλύτερα στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου η Καλλονή - απείλησε με μια εκτέλεση φάουλ όμως ο Δερμιτζάκης ήταν εκεί που έπρεπε

46' - Αλλαγή και η Καλλονή - ο Κέρι στη θέση του Ντα Σίβα

46' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Κομεσίδης στην θέση του Μίκιτς

46' - Έναρξη 2ου ημιχρόνου