ΟΦΗ - ΑΟΧ (Τελικό 3-0)

Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει τον ΑΟΧ στο ''Γεντί Κουλέ'' (5μ.μ) και το Cretalive σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης

ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ - ΑΟΧ 3-0 - Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια με πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε με 3-0 του ΑΟΧ σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους και... καμία για τους φιλοξενούμενους

93' - Δοκάρι για τον ΟΦΗ με τον Ροβίθη - πολύ ωραίο πλασέ από τον Κρητικό χαφ, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του ΑΟΧ

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

88' -Παιχνίδι κέντρου τα τελευταία λεπτά - και οι δύο ομάδες περιμένουν να τελειώσει η ανάμετρηση

83' - Καλή ευκαιρία για τον Μάνο, σουτ με το αριστερό η μπάλα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αθανασίου

*Μετά την αλλαγή του Μπολάκη, ο Κιάσσος παίζει πλέον στον άξονα της μεσαίας γραμμής

78' - Κυκλοφορεί άνετα την μπάλα ο ΟΦΗ χωρίς να δημιουργεί φάσεις

76' - Μπολάκης αντί Χαντί, ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Νίκος Νιόπλιας

73' - Αλλαγή για τον ΑΟΧ, Θεολόγου εκτός, στην θέση του ο Ζόρο ο οποίος χειροκροτήθηκε θερμά για το επιτυχημένο πέρασμα του προ τριετίας στον ΟΦΗ

*Έπειτα και από την επίτευξη του 3ου τέρματος του ΟΦΗ, ο ρυθμός του παιχνιδιού έχει πέσει αρκετά

68' - Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, Μάνος και Ροβίθης, Όγκμποε και Βουό εκτός

66' - Τρομερή κίνηση από τον Όγκμποε, αριστερό ''ξερό'' σουτ από το ύψος του πέναλτι η μπάλα στο δοκάρι του Αθανασίου

64 - Αλλαγή για τον ΑΟΧ, Αποστολόπουλος αντί του Ντούνου

63' - Ακόμα μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Βουό - ωραία κίνηση από τον φορ του ΟΦΗ όμως το πλασέ του κοντράρει σε παίκτη του ΑΟΧ

*Περίπου 3.000 κόσμος στο γήπεδο

57' - Ο ΟΦΗ έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού, κρατάει με ευκολία την εστία του απαραβιάστη και το σκορ στο 3-0

53' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - Αρχικά απίθανη χαμένη ευκαιρία του Βουό - στην επαναφορά ο Ράντι με όμορφο σουτ κάνει το 3-0

51' - Πρώτη τελική για τον ΑΟΧ, μακρινό σουτ του Λύρα δεν απείλησε τον Δάφκο

*Το καλύτερο ξεκίνημα για τον ΟΦΗ, ένα γρήγορο δεύτερο γκολ

46' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ στο 46', ασίστ ο Βουό στον Χαντί, ο τελευταίος διαμορφώνει το 2-0 με ωραίο πλασε

Αλλαγή για τον ΑΟΧ, Λύρας αντί του τραυματία Γκεμίση.

46' - Έναρξη στο β' μέρος

Ημίχρονο 1-0: O ΟΦΗ βρήκε το γκολ που έψαχνε, είχε ευκαιρίες και για ακόμα περισσότερα με την ομάδα των Χανίων να μην απειλούν την εστία του Δάφκου

40' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, ο Κομεσίδης με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ράντι κάνει το 1-0

*Συμπερασματικά, ο ΟΦΗ πιέζει συνεχώς τον ΑΟΧ χωρίς όμως να έχει πετύχει κάποιο τέρμα

Ένα τεχνικό πρόβλημα δεν μας επέτρεψε να σας μεταφέρουμε τις εξελίξεις για περίπου μισή ώρα

1' - Σέντρα για τον ΟΦΗ

Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)

Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κώτσιος, Μιλοσάβλιεφ, Μάνος, Ροβίθης, Βαλλιάνος, Μπολάκης.

Στον πάγκο για τον ΑΟΧ: Λάλι, Λύρας, Αποστολόπουλος, Σιάννης, Βαρούχας, Ζόρο, Κοζάκης.

*Λιγοστός κόσμος στο ''Γεντί Κουλέ'' λίγα λεπτά πριν την έναρξη της αναμέτρησης

*H Λαμία στο ντέρμπι της αγωνιστικής επικράτησε με 1-0 των Τρικάλων με γκολ στο 85'

*O Mπάμπης Δαμιανάκης επιστρέφει για 1η φορά ως αντίπαλος του ΟΦΗ, στον πάγκο ο Ζόρο ο οποίος χειροκροτήθηκε

Ενδεκάδες:

ΟΦΗ: Δαύκος, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Αντουκόρ, Νάστος, Χαντί, Ράντι, Όγκμποε, Βουό.

ΑΟ Χανιά: Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Θεολόγου, Γκεμίσης, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Μάνιας, Ντουμος, Σταματής.