Ένα ασυνήθιστο σκηνικό σημειώθηκε στο Λιχτενστάιν-Ιταλία. Ο Μπουφόν υπέγραψε αυτόγραφο κατά τη διάρκεια του ματς στη φανέλα του οπαδού που… μπούκαρε στο γήπεδο, ρίχνοντας κλεφτές ματιές στον αγώνα.
Παράλληλα είχε το μυαλό του στο παιχνίδι, ρίχνοντας… κλεφτές ματιές ώστε να βλέπει που παιζόταν η μπάλα για μην πάθει κανένα κάζο και ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν καθαρίσει το ματς από το πρώτο μέρος με τα τέρματα των Μπελότι (11’, 44’), Ιμόμπιλε (12’) και Καντρέβα (32’).