Μεγάλες νίκες για Εργοτέλη και ΠΟΑ

Ο Εργοτέλης έβγαλε αντίδραση στον Πειραιά και με γκολ του Καλέ πήρε το πολύτιμο ''τρίποντο'' απέναντι στον Εθνικό - Ματσάρα και νίκη με 4-3 για τον ΠΟΑ στο Ατσαλένιο τον Ιάλυσο

Με γκολ του Καλέ από το 8' μόλις λεπτό, ο Εργοτέλης κατάφερε και πήρε ένα σημαντικό διπλό στην έδρα του Εθνικού και επέστρεψε με τον καλύτερο τρόπο στα θετικά αποτελέσματα μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα στο Παγκρήτιο με την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Αυτό είναι το δεύτερο συνεχόμενο διπλό για την ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη, έπειτα από το 2-1 στην έδρα του Ηλυσιακού.

Νίκη με... γκραν γκινιόλ για τον ΠΟΑ

Με ένα γκολ του Χαρίτου, ο ΠΟΑ κατάφερε να επικρατήσει με 4-3 του Ιάλυσου Ρόδου, έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο Ατσαλένιο. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Τάσος Τριανταφύλλου ο οποίος σημείωσε χατ - τρικ.

Κοντά σε μια μεγάλη νίκη ήταν και ο Ερμής Ζωνιανών, όμως στα τελευταία λεπτά δέχτηκε την ισοφάριση από τον Πανθηραϊκό στην Σαντορίνη και έτσι έμεινε στο 1-1