Όπως αναφέρει η ανακοίνωση της Γ.Ε.Η:
''Με νίκη έκλεισε η χρονιά για τις γυναίκες της ΓΕΗ στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής κατηγορίας, κερδίζοντας με 3 - 0 σετ την ομάδα του Αρκαδίου στο κλειστό γυμναστήριο Ρεθύμνου την Κυριακή 18/12/16 διατηρώντας σταθερά την 2η θέση μέχρι στιγμής .
Η Διοίκηση εύχεται Καλές Γιορτής με υγειά κι ευτυχία σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες και στις οικογένειες τους και καλή επάνοδο στα γήπεδα .''