Παρουσία πλήθους κόσμου, παιδιών και γονέων, απονεμήθηκαν αναμνηστικές πλακέτες και στους 11 συλλόγους που συμμετείχαν ενώ στα 580 παιδιά που αγωνίστηκαν, ηλικίας έως 12 ετών, από Ηράκλειο, Αρχάνες, Μεσσαρά και Άγιο Νικόλαο, δόθηκαν αναμνηστικά μπλουζάκια, διπλώματα και μετάλλια.
Στο πλαίσιο του τουρνουά πραγματοποιήθηκαν 100 αγώνες με εν ενεργεία διαιτητές και κριτές και παρουσία ιατρών.
Οι απονομές ,στις ομάδες και στα παιδιά έγιναν, από τον Αντιδήμαρχο Αθλητισμού κ. Κώστα Βαρδαβά, τον πρόεδρο του ΔΟΠΑΦΜΑΗ κ. Γιώργο Βουρεξάκη, τον αντιπρόεδρο της ΔΕΠΑΝΑΛ κ. Νεκτάριο Ανδρεαδάκη, τον Δημοτικό Σύμβουλο και μέλος του Δ.Σ. του ΔΟΠΑΦΜΑΗ κ. Γιάννη Τσαπάκη, τους προέδρους του Ιατρικού Συλλόγου κ.ΧάρηΒαβουρανάκη, ΣΥΔΚΑΚ κ.κ. Μαχαιριανάκη Μιχάλη , ΣΥΚΚΑΚ κ.Σμυρνάκη Ορέστη και τα μέλη της τεχνικής επιτροπής κ.κ. Νίκο Τούλη ,Γιώργο Καβουσανό και Μανώλη Δραμητινό.
Αποτελέσματα αγώνων 17-18 Δεκεμβρίου
- Β’ κατηγορία: ΟΦΗ – Εργοτέλης 16-51
- Α’ κατηγορία : ΟΦΗ – Άσκηση 61-27
- Α1-Α2 κατηγορία: Ανδρογέας – Ανδρογέας 32-22
- Α’ κατηγορία: Ηρόδοτος – Εργοτέλης 39-48
- A’ κατηγορία(2ος όμιλος) : Ηρόδοτος – Γιούχτας 24-28
- Β’ κατηγορία: Άσκηση – Αγ. Νικόλαος 18-42
- A’ κατηγορία: Ηράκλειο – Αγ. Νικόλαος 43-29
- A’ κατηγορία (2ος όμιλος): Ηράκλειο – Μεσσαρά 52-20
- Β’ κατηγορία: Ηρόδοτος – Ηράκλειο 21-66
- Α’ κατηγορία(2ος όμιλος): ΟΦΗ – Δειλινό 34-35