Καλλιθέα - ΟΦΗ (Τελικό 1-2)

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη επιδιώκει αυτή την ώρα στην Καλλιθέα η ομάδα του ΟΦΗ

ΤΕΛΟΣ! Ο ΟΦΗ πήρε μια πολύ σημαντική και δύσκολη νίκη με 2-1 στην έδρα της Καλλιθέας. Στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς είχε τον έλεγχο του αγώνα όμως η εμφάνιση του δεν ήταν ικανοποιητική

93' - Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τον Βουό να ''καθαρίσει'' το ματς

*Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90' - Λάθος από τον Δάυκο (του έφυγε η μπάλα από τα χέρια) και 1-2 για την Καλλιθέα από τον  Μουκτάρη

*Οι δύο αλλαγές του ΟΦΗ (Μιλοσάβλιεφ - Μάνος) συνεργάστηκαν ξανά με τον Μάνο να σκοράρει με μια όμορφη κεφαλιά έπειτα από σέντρα του ''Ντίβατς''

87' - ΓΚΟΛ ο Μάνος - 0-2!

85' - Προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα ο ΟΦΗ και να διατηρήσει το πολύτιμο 0-1

*Βελτιωμένος στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ και μετά την είσοδο των Μάνου και Μιλοσάβλιεφ

Ο Ράντι με... ραμπόνα βρίσκει τον Χαντί αυτός στο Μάνο μέσα στην περιοχή και ο Μιλοσάβλιεφ με ωραία εκτέλεση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Καλλιθέας

82' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ

81' - Εκτός ο Τσίπρας, μέσα ο Ηλιάδης για την Καλλιθέα

79' - Ακόμα μια έγκαιρη επέμβαση του Δαύκου στο γύρισμα του Σταματόπουλου

78' - Εκτός ο Νάστος - μέσα ο Μάνος, ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Νίκος Νιόπλιας

Πολύ μέτριο το β' μέρος με λιγοστές φάσεις

76' - Κίτρινη κάρτα ο Γκίνι - δείχνει να πονάει μετά το φάουλ ο Νάστος

*Ετοιμάζει τον Μάνο ο Νίκος Νιόπλιας

69' - Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Ράντι από τον Δελφάκη

66' - Ευκαιρία χαμένη για τον ΟΦΗ: από το γύρισμα του Κώτσιου έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Χαντί

65' - Φάουλ - κοντινό κόρνερ για τον ΟΦΗ

*Πολλά φάουλ και κακό παιχνίδι το τελευταίο διάστημα

58' - Περισσότερο δραστήρια η ομάδα της Καλλιθέας, χωρίς φάση το β' μέρος

56' - Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ: Κοιλιάρας και Μιλοσάβλιεφ αντί Βαλλιάνου και Όγκμποε

54' - Τραγικό λάθος της άμυνας - τετ α τετ του Τσίπρα με τον Δαύκο, ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ πραγματοποιεί μια εξαιρετική έξοδο και ''καθαρίζει'' την φάση

*Σε ακόμα ένα παιχνίδι ο ΟΦΗ έχει πολύ αργή ανάπτυξη, δεν έχει μπει καλά στο β' μέρος

51' - Κίτρινη ο Νάστος

Έχει ξεκινήσει με ρυθμό το β' μέρος

47' - Πτώση του Χαντί στην περιοχή - κίτρινη για ''θέατρ'' στον μέσο του ΟΦΗ

46' - Στην σέντρα ο ΟΦΗ

• ΑΟ Χανιά - Λαμία 0-2

Ημίχρονο: 0-0 - Με βάση την κατοχή που έχει ο ΟΦΗ έπρεπε να έχει δημιουργήσει περισσότερες ευκαιρίες - ελέγχει το ματς αλλά στην τελική προσπάθεια υστερεί - η Καλλιθέα έχει απειλήσει μόνο με μακρινά σουt

41' - Καλό σουτ ο Μπέλης, λίγο πάνω από το δοκάρι του Δαύκου

39' - Ακόμα μια φορά ο Βαλλιάνος προσπαθεί να βρει το κεφάλι του Βουό όμως ο Σταυριανός είναι στην θέση του

*O Ράντι έχει περάσει στα δεξιά - ο Χαντί σε ρόλο 10αριού και ο Όγκμποε αριστερά

34' - Σέντρα ο Κομεσίδης από τα δεξιά - μπλοκάρει ο Σταυριανός προ του Βουό

28' - Τρομερή ευκαιρία για τον ΟΦΗ - μετά την εκτέλεση κόρνερ βρέθηκε στο 2ο δοκάρι ο Όστοιτς ο οποίος δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, το ίδιο στην επαναφορά ο Όγκμποε από το ύψος του πέναλτι, τρίτο σουτ από τον Νάστο κόντραρε η μπάλα

27' - Κόρνερ για τον ΟΦΗ

25' - Έχει ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά η Καλλιθέα

22' - Άστοχο σουτ του Ράντι έξω από την περιοχή - συνεχίζει να πιέζει ο ΟΦΗ

19' - Συνεχείς σέντρες από Χαντί και Κομεσίδη (αριστερά και δεξιά αντίστοιχα), δεν βρίσκουν αποδέκτη μέσα στην περιοχή

16' - Πρώτη τελική για την Καλλιθέα - σουτ έξω από την περιοχή δεν απειλήθηκε ο Δάυκος

15' - Ψάχνει το γρήγορο γκολ ο ΟΦΗ όμως στην τελική πάσα δεν αποτελεσματικός

12' - Η πίεση του ΟΦΗ δυσκολεύει πολύ την Καλλιθέα να κυκλοφορήσει την μπάλα

9' - Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Νάστο, σε εξαιρετικό σημείο το φάουλ, λίγο εκτός περιοχής της Καλλιθέας - σημαντική ευκαιρία πέρασε ανεκμετάλλευτη

8' - Κεφαλιά ο Βουό όμως δεν απείλησε τον Σταυριανό -  Έχει μπει καλά ο ΟΦΗ, βρίσκει χώρους

*Θυμίζουμε μετά την φυγή του Τάκη Γκώνια, η Καλλιθέα έχει στον πάγκο υπηρεσιακό προπονητή τον Τάκη Παντελή

*Ο Χαντί έχει ξεκινήσει στα αριστερά της μεσαίας γραμμής,  ο Όγκμποε στα δεξιά και ο Ράντι σε ρόλο επιτελικού χαφ

2' - Πιέζει ο ΟΦΗ από την αρχή για το πρώτο ''διπλό'' στο πρωτάθλημα - γκολ από θέση οφσάιντ από τον Βουό

1' - Ξεκίνησε το παιχνίδι - στη σέντρα η Καλλιθέα

• Πανθρακικός - Πανελευσινιακός 1-0

*Χωρίς εκπλήξεις οι 11 του Νίκου Νιόπλια: Με 4-2-3-1, Κώτσιος και Όστοϊτς οι δύο στόπερ, Αντουκόρ και Νάστος στην θέση ''6'', δεξιά ο Ράντι, αριστερά ο Όγκμποε και πίσω από τον Βουό, ο Χαντί.

*Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δελφάκης (Αρκαδίας)