Ήττα... εντός προγράμματος για το Ρέθυμνο Cretan Kings

Η ομάδα του Τόνι Κωνσταντινίδη ηττήθηκε με 83-58 από τον πρωτοπόρο και αήττητο Ολυμπιακό στο ''ΣΕΦ'' - Αρνητικό ρεκόρ πόντων την φετινή χρονιά για τους Κρητικούς

Παρ ότι το έργο των Κρητικών εξ αρχής μόνο εύκολο δεν ήταν στο ΣΕΦ, όμως η μεγάλη διαφορά στο τελικό σκορ αλλά και η μη ανταγωνιστική εμφάνιση των παικτών του Τόνι Κωνσταντινίδη θα πρέπει να προβληματίσει τους Ρεθυμνιώτες. Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν με διαφορά -10 ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 50-28.

Η χαμηλή παραγωγικότητα στην επίθεση συνεχίστηκε για το Ρέθυμνο Cretan Kings με τους συνολικά 58 πόντους να αποτελούν αρνητικό ρεκόρ την φετινή χρονιά. Σημαντικό άλλοθι αποτελεί ο αντίπαλος, ο Ολυμπιακός βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα και έτσι γράφτηκε το τελικό 83-58.

Τα δεκάλεπτα: 31-18, 50-28, 63-36, 83-58

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Σπανούλης 8 (8ασ), Μιλουτίνοβ 4, Πρίντεζης 8, Παπανικολάου 8, Αθηναίου 8, Γκριν 9, Μπιρτς 8 (6ρ), Γιανγκ 9 (3κλ), Τολιόπουλος 5 (4ασ), Παπαπέτρου 13 (3ρ, κλ), Αγραβάνης, Λοτζέσκι 3 (5ρ)

Ρέθυμνο (Κωνσταντινίδης): Χριστοδούλου 8, Φιτζπάτρικ 11, Τάλτον, Γιαννόπουλος 16, Κραβιτς 4, Κόττας, Ραζής, Άρνολντ 11, Καμπερίδης 3, Θεοδωρίδης, Εβάλντας 3, Έντουαρντς 2.