Όπως αναφέρει η ανακοίνωση:
''Μαζί μας οι ποδοσφαιρικές ομάδες Παναθηναϊκός Όμιλος Ηρακλείου, Ομόνοια Καλλιθέας και Ποσειδώνας! Ένας αγώνας με φιλανθρωπικό χαρακτήρα που στέλνει το μήνυμα της αγάπης και της αλληλεγγύης στα παιδιά που πάσχουν από κάποια σοβαρή ή απειλητική για τη ζωή τους ασθένεια.
Η τιμή εισόδου για όλους είναι 2,00€!
Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) είναι ένας διεθνής, φιλανθρωπικός, μη-κερδοσκοπικός οργανισμός που σκοπός του είναι να πραγματοποιεί τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών, από 3 έως 18 ετών, με σοβαρές και απειλητικές ασθένειες, ενισχύοντας τον αγώνα τους για ζωή, με χαρά, ελπίδα και δύναμη.''