Επιστροφή στις νίκες με καλή εμφάνιση για τον ΟΦΗ

O ΟΦΗ επικράτησε εύκολα με 3-0 του ΑΟΧ και με πολύ καλή εμφάνιση επέστρεψε στις νίκες

Η αμυντική αυταπάρνηση του ΑΟΧ στα πρώτα 30 λεπτά δυσκόλεψε, κατ αρχήν τον ΟΦΗ όμως μετά το γκολ του Κομεσίδη (40') τα πράγματα έγιναν ευκολότερα για τους γηπεδούχους. Στο α' λεπτό της επανάληψης ο Χαντί με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το 2-0 και κάπου εκεί το ματς φάνηκε να οδηγείται σε μια εύκολη επικράτηση για την ομάδα του Νίκου Νιόπλια. Λίγο αργότερα (53') ο Βουό διαμόρφωσε το τελικό 3-0 με τον ΟΦΗ να χάνει κι άλλες ευκαιρίες στην συνέχεια και χωρίς να... φορτσάρει ιδιαίτερα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης και πλέον έφτασε τους 8 στο πρωτάθλημα της Football league.

Ενδεκάδες:

OΦΗ: Δάφκος, Νάστος, Οστοιτς, Βουό (70' Μάνος), Χαντί (77' Μπολάκης), Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Αντουκόρ, Κιάσσος, Ογκμποε (70' Ροβίθης), Ράντι.

AOXANIA: Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Θεολόγου (74' Ζόρο), Γκεμίσης (46' Λύρας), Φουρλάνος, Τσουκάνης, Μάνιας, Ντούμος (65' Αποστολόπουλος), Σταματής.

Μπείτε στο Live του Cretalive για να θυμηθείτε τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού.