Επική νίκη με ανατροπή!

Ένας καταπληκτικός ΟΦΗ κατάφερε να γυρίσει το ματς και να επικρατήσει με 2-1 του Παναθηναϊκού στο ''καυτό'' Γεντί Κουλέ

Μπορεί να μην ξεκίνησε καλά η ομάδα του Νίκου Νιόπλια στα α' λεπτά της αναμέτρησης όμως στην συνέχεια ισορρόπησε την αναμέτρηση και παρά το γκολ του Μπέργκ(31') δεν το έβαλε κάτω. Έπειτα από ένα μαχητικό α' μέρος, ήρθε ένα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ β' ημίχρονο όπου ο ΟΦΗ κυριάρχησε στο παιχνίδι και με τον MVP της αναμέτρησης Βουό, κατάφερε να γυρίσει το ματς και κερδίσει με 2-1.

Ο φορ του ΟΦΗ κέρδισε το πέναλτι στο 70' το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Χαντί ενώ στο 84', η ασίστ του Βουό και η πολύ όμορφη ενέργεια του Όγκμποε διαμόρφωσαν το 2-1 και χάρισαν την νίκη - ανατροπή στην ομάδα της Κρήτης.

Παρά το βαρύ τερέν αλλά και το γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται μια κατηγορία παραπάνω από τους γηπεδούχους, η ομάδα του Νίκου Νιόπλια έκανε κατάθεση ψυχής και επικράτησε με πολύ πάθος με τον προπονητή της ομάδας να αφιερώνει την νίκη στον κόσμο της ομάδας. Πλέον, την τελευταία αγωνιστική ΟΦΗ και Ηρακλής με ισοπαλία περνούν και οι δύο στην επόμενη φάση αν δεν κερδίσει ο Απόλλων Σμύρνης τον Παναθηναϊκό