Παρ ότι ο Εργοτέλης ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση, σε ακόμα ένα παιχνίδι έδειξε τάσεις... αυτοκτονίας. Το γρήγορο γκολ του Κοιλιάρα (16') έμοιαζε καλή αρχή για τους''κιτρινόμαυρους'' , παρ όλα αυτά ο Φαρινόλα ισοφάρισε στο 58' για την Κηφισιά. Όμως η ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη δεν είχε ''πει'' την τελευταία της λέξη.
Στο τελευταίο τέταρτο ο Εργοτέλης πίεσε αρκετά, είχε δοκάρι στο 82' με τον Λεάλ όμως όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε ισόπαλο. Όμως ο αρχηγός των γηπεδούχων στο 93' το τελικό 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Καϊμακαμούδης
Ενδεκάδες:
Εργοτέλης: Στεφανάκος, Καρράς, Τζανής, Κολόκας, Δημήτρης, Ρουσάκης, Γκοτσούλιας, Λεάλ, Καλέ, Κοιλιάρας, Κατσικοκέρης.
Κηφισιά: Γουμάγιας, Χαλκιάς, Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Μουσταφίδης, Ρέντζης, Σάμιος, Κυριαζής, Παναγιωτόπουλος, Χαϊκάλης