Διπλό με γκολ στο 95' o Εργοτέλης!

Με γκολ του Τσουμάγκα στις καθυστερήσεις, ο Εργοτέλης ''απέδρασε'' από του Ζωγράφου κερδίζοντας με 2-1 τον Ηλυσιακό και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα

Ο Έργοτέλης έκανε το 0-1 με τον Κατσικοκέρη έπειτα από ωραία προσπάθεια του Πόι και έτσι αποδόθηκε δικαιοσύνη για την ανωτερότητα των φιλοξενούμενων. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, ανέβασε κι άλλο την απόδοση του στην επανάληψη όμως στο 77' ο Ηλυσιακός ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ιωάννου στην μοναδική σημαντική στιγμή για τους γηπεδούχους.

Κάπως έτσι φτάσαμε στο 95' όπου ο Τσουμάγκας σκόραρε από κοντά λυτρώνοντας του Κρητικούς. Νωρίτερα είχε προηγηθεί δοκάρι του Λεάλ σε εκτέλεση φάουλ

Ηλυσιακός: Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόππας, Πιπίνης, Σαμιώτης, Κωνσταντόπουλος, Τσινιάς (46′ Στρίγγας), Κουντου, Ιωάννου, Βουτσιώτης (54′ Θαναηλάκης), Μάλτσι (87′ Παϊκόπουλος).

Εργοτέλης: Στεφανάκος, Καρράς (84′ Καϊμακαμούδης), Τζανής, Δημήτρης, Τσουμάγκας, Ρουσάκης, Μισέλ, Πόι, Καλέ (58′ Κοιλιάρας), Λεάλ, Κατσικοκέρης (73′ Βογιατζής).