Όπως αναφέρει στην σελίδα του στο Facebook το συνδρομητικό κανάλι:
''Καλή χρονιά με υγεία σ' όλο τον κόσμο. Το 2017 ας αγαπήσουμε και ας χαρούμε περισσότερο τον αθλητισμό - και όχι απαραίτητα τη νίκη. Έτσι όπως αγαπάει το ποδόσφαιρο ο Ευγένιος Γκέραρντ και γαλούχησε τους παίκτες του ΟΦΗ. Στις 11 Γενάρη, στο legend stories θα ξετυλίξουμε την ιστορία της Κρητικής ομάδας, την 15ετία που στο τιμόνι της ήταν ο κ. Γκέραρντ. Θα καταλάβουμε πολλά μέσα από τις αφηγήσεις των ανθρώπων που συνεργάστηκαν μαζί του. Μείνετε συντονισμένοι...''
Δείτε το εξαιρετικό βίντεο που δημοσιεύτηκε:
φγαφα