«Aυτοκτόνησε» ο Εργοτέλης!

Παρ ότι προηγήθηκε ακόμα και με δώδεκα πόντους λίγα λεπτά πριν το τέλος, ο Εργοτέλης δεν τα κατάφερε στο ''Λίντο'' απέναντι στον Τρίτωνα και ηττήθηκε με 80-82 - Έκτη συνεχόμενη ήττα οι ''κιτρινόμαυροι''

Ο Εργοτέλης ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα, έφτασε την διαφορά ακόμα και στους 11 πόντους (66-55) στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου ενώ περίπου 3.30 λεπτά πριν το φινάλε προηγήθηκε με 78-66. Κάπου εκεί όμως οι ''κιτρινόμαυροι'' δεν ήταν σοβαροί στην άμυνα και οι φιλοξενούμενοι με σερί 16-2 κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή και ο Εργοτέλης την έκτη συνεχόμενη ήττα του

Τα δεκάλεπτα: 26-24,39-37, 65-59 ,80-82

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Μακράκης): Γεωργούτσος 5, Καρακωνσταντάκης 20 (4), Σταράκης 3 (1), Βερτούδος 4, Χουχούμης 9 (2), Σταμάτης 19 (5), Χασάπης, Δόσπρας 2, Σαρρής 11 (2), Καραλής 9 (1).

ΤΡΙΤΩΝ (Μ. Μιχελάκος): Γρύλλης 5 (1), Κούτουλας 13, Πετρόπουλος, Καλαντζής, Κουκούνιας 2, Ντιμπ 25 (5), Θύμνιος 4, Γεωργίου 2, Γκαβανόπουλο 10 (1), Ανδρεόπουλος 14, Βερτούδος 4 (1).