Σύμφωνα με πληροφορίες του Cretalive, το παιχνίδι του ''Ηράκλειο'' με τους Μαχητές Δόξας Πευκών αναβάλλεται οριστικά και μεταφέρεται για τις 11 Ιανουαρίου του νέου έτους. Επίσημη ανακοίνωση αναμένεται εντός της ημέρας.
Όπως γράψαμε την Τρίτη (14/12), η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε ζητήσει την αναβολή για το γεγονός ότι αγωνίζονται στην Εθνική εφήβων δύο παίκτες της και έτσι η ΕΟΚ έκανε δεκτό το αίτημα και το ματς δεν θα διεξαχθεί το Σάββατο, όπως ήταν προγραμματισμένο.
Πλέον, ο επόμενος επίσημος αγώνας της ομάδας του Γιάννη Βισκαδουράκη είναι με τον Αίολο Αστακού την επόμενη Τετάρτη (21/12) στα ''Δύο Αοράκια'', το τελευταίο, ημερολογιακά για το 2016! Επίσης, υπάρχει ενδεχόμενο στο διάστημα αυτό να γίνει ένα φιλικό παιχνίδι στα ''Δύο Αοράκια'', με πιθανότερο αντίπαλο την ομάδα του Ηροδότου.