Ο Εργοτέλης προηγήθηκε μόλις στο 7' με γκολ του Καϊμακαμούδη στο ''παγωμένο'' Παγκρήτιο όμως η Κηφισιά έκανε την ανατροπή με Καρβουνίδη (25') και Φαρινόλα (86') και κατάφερε να πάρει την πρόκριση στο κύπελλο της Γ' Εθνικής
Ο Εργοτέλης αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές ενώ φάνηκε ότι το μυαλό όλων είναι στο επόμενο παιχνίδι για το πρωτάθλημα (με την Κηφισιά) παρά στο κύπελλο και στην συγκεκριμένη αναμέτρηση.