Ο ΟΦΗ με ποιοτικό βόλει πήρε εύκολα τα δυο πρώτα σετ με 25-15 και 25-19 και έκανε το ξεκίνημα με το...δεξί που επεδίωκε στην πρεμιέρα της Α2. Δυσκολεύτηκε στο τρίτο (25-23) όμως τελικά επικράτησε με 3-0 σετ
Tα σετ: 25-15, 25-19, 25-23
Ο προπονητής του ΟΦΗ Δημήτρης Ζλατιλίδης ανέφερε για το παιχνίδι:
«Είμαι ευχαριστημένος απο την αγωνιστικότητα που δείξαμε. Χρειάζεται να διορθώσουμε κάποιες λεπτομέρειες και πιστεύω ότι απο παιχνίδι σε παιχνίδι θα γινόμαστε καλύτεροι. Η ομάδα έχει υψηλό επίπεδο και αυτό φαίνεται. Βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και τώρα έχουμε την αναμέτρηση στα Χανιά που είναι μια δύσκολη έδρα με ένα καλό αντίπαλο».
*Την επόμενη αγωνιστική (13/11 - 17.00) ο ΟΦΗ θα αγωνιστική στα Χανιά απέναντι στο τοπικό ΣΦΠ