Αν και το Φλεβάρη το σλόγκαν στο Aerocross 119 είναι να ξεπεραστούν οι στόχοι των μελών του, έρχονται κάποια βράδια που τα plates και τα σκοινάκια μπαίνουν στην άκρη, τα squats και τα thrusters σταμάτανε και όλοι μασκαρεύονται για να γιορτάσουν τις Απόκριες και την κοπή τις πίτας.
Το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου στις 23:00, στο Mistral Seaside, οι ιθύνοντες του Aerocross 119 μαζί με όλα τα μέλη του, "θα εμφανιστούν αγνώριστοι" σε ένα Party Masque, που όπως κάθε εκδήλωση του AeroCross δεν πρόκειται να απουσιάζει η όρεξη, το κέφι, η διάρκεια και φυσικά τα πολλά δώρα - εκπλήξεις.