Η πρεμιέρα της παράστασης «Όταν σου έδινα ένα πορτοκάλι, πήγαινε να πει μόνο μαζί σου ταξιδεύω», από τη Θεατρική Ομάδα του Λυκείου Ελληνίδων, θα δοθεί σήμερα στις 9 το βράδυ, στο Μικρό Θέατρο του Πολιτιστικού και Συνεδριακού Κέντρου Ηρακλείου.
Η παράσταση θα συνεχίστει και αύριο Πέμπτη την ίδια ώρα. Μια γλυκόπικρη ωδή στον
‘Ερωτα... Τι είναι Έρωτας;… Τι συμβαίνει αν έρθει…και δεν τον δούμε;… Τι συμβαίνει αν έρθει και τον φοβηθούμε;…Τι γίνεται όταν μας προσπερνάει και μας αφήνει μόνους κι ερωτευμένους;…Καθημερινές κωμικοτραγικές ιστορίες έρωτα…!
Σκηνοθετική επιμέλεια-επιμέλεια κειμένων και μουσικής: Σοφία Δερμιτζάκη. Παίζουν: Βάλλια Αλεξοπούλου, Αργυρώ Ανυφαντάκη, Γιάννα Βλαχάκη, Ελευθερία Δαμιανάκη, Αγαθή Θεοδωράκη, Μαρία Καραγιάννη, Μαρία Κοκκινίδη, Βιλιάννα Κουράτορα, Μαρία Μπρομιράκη, Αγγελική Λιανέρη.
Είσοδος από Πλαστήρα με ελεύθερη συνεισφορά