Την Τρίτη 31Οκτωβρίου στις 21:30 στον δημοτικό κινηματογράφο REX, θα προβληθεί η γαλλική ερωτική ταινία «Ο Βασιλιάς μου», σε σκηνοθεσία της Μαϊουέν και πρωταγωνιστές τους: Εμανουέλ Μπερκό, Βενσάν Κασέλ.
Υπόθεση: Σε κέντρο αποκατάστασης έπειτα από ένα ατύχημά της στο σκι, η Τόνι αναπολεί την περιπετειώδη ερωτική σχέση της με τον Τζόρτζιο και προσπαθεί να επουλώσει τόσο τα σωματικά όσο και τα ψυχολογικά τραύματά της...
Με βραβείο ερμηνείας στις Κάννες (Εμανουέλ Μπερκό), ο «Βασιλιάς μου» είναι το χρονικό ενός παθιασμένου έρωτα, με εξαιρετικό πρωταγωνιστικό δίδυμο και με γυναικεία υπογραφή στη σκηνοθεσία.
Περισσότερες πληροφορίες, φωτογραφίες, trailer, πρόγραμμα προβολών στην ιστοσελίδα μας: kileagn.com