Το MOVERE είναι ένα πρωτότυπο πρόγραμμα για τα συναισθήματα που απευθύνεται σε όλους, μικρούς και μεγάλους.
Σχεδιάστηκε από το ΚΕΣΑΝ - Κέντρο Πρόληψης ΟΚΑΝΑ και υλοποιείται σε συνεργασία με την Αντιδημαρχία Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Καινοτομίας Δήμου Ηρακλείου, στο πλαίσιο των δράσεων «Ηράκλειο: Η Πόλη που Μαθαίνει» του Παγκοσμίου Δικτύου της UNESCO.
Το πρόγραμμα στεγάζεται στο ισόγειο του 7ου Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου, Λεωφ. Κνωσού & Πλ. Κύπρου (απέναντι από την Όαση)
Δείτε εδώ το πρόγραμμα των βιωματικών εργαστηρίων του Μαίου όπου μπορεί ο κόσμος να δηλώνει συμμετοχή. Όλες οι δράσεις είναι δωρέαν & θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.