«Με δύο Μουσικές Βραδιές γιορτάζει το Πνευματικό Κέντρο Χανίων, ως συνδιοργανωτής, τις ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2017.
· Την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2017, στις 8 μ.μ., η Μικτή Χορωδία και Ορχήστρα Ι.Ν. Ευαγγελιστρίας Χαλέπας παρουσιάζει ένα Μουσικό Πρόγραμμα – Αφιέρωμα στο Χανιώτη Μουσικό & Παιδαγωγό Μιχάλη Βλαζάκη
· Το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2017, στις 8 μ.μ., η Παιδική και Εφηβική Χορωδία του Δήμου Χανίων ερμηνεύουν αποκριάτικα – και όχι μόνο - τραγούδια σημαντικών Ελλήνων Δημιουργών.
Καλούμε όλους τους πολίτες των Χανίων να συμμετάσχουν στις δράσεις μας, γιορτάζοντας μαζί μας!!! Η είσοδος είναι ελεύθερη.»