Αγαπητό cretalive,
Άσχημα ξεκίνησε η χθεσινή ημέρα για συγγενικό μου πρόσωπο ηλικίας 68 ετών που μένει στην Αττική , όταν δέχτηκε στο σπίτι του ειδοποίηση από τον Δήμο Βάρης -Τροχαία Ελληνικού παρακαλώ ,όπου του ζητούσε να πληρώσει πρόστιμο ποσού 450€ για τροχονομική παράβαση, που αφορούσε μια μηχανή γνωστής μάρκας που ουδέποτε ο άνθρωπος αυτός είχε στη κατοχή του.
Σαστισμένος λοιπόν όπως ήταν και καρδιοπαθής , σπεύδει στο αστυνομικό τμήμα προκειμένου να δει πως θα διορθώσει το λάθος. Διηγήθηκε το γεγονός στον υπάλληλο του αστ. τμήματος και η απάντηση που έλαβε ήταν :"Πλήρωσε τώρα την κλήση και γύρευε τη δουλειά σου.."
Και ερωτώ αν αυτό συνέβαινε στον συγκεκριμένο κύριο θα πλήρωνε ο ίδιος την κλήση ;
Λυπάμαι που πολλές φορές κάτι τέτοιοι άνθρωποι ντροπιάζουν την θέση που υπηρετούν ..
Π.Ε