"Σήμερα ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας βγήκε στα ΜΜΕ να προβάλει τους καινούριους μπλε κάδους ανακύκλωσης! Ας κοιτάξετε να βάλετε κάδους στη Νέα Αλικαρνασσό (Ηροδότου - Δημοκρατίας - Καριάς) που έχουμε πνιγεί στο χύμα σκουπίδι και μετά να κάνετε επικοινωνιακά παιχνίδια για την προβολή σας! Επειδή η δημοτική κοινότητα δεν έχει θάρρος να χωροθετήσει νέες θέσεις δεν σημαίνει ότι δεν έχετε ευθύνη! Εσείς είστε ο αντιδήμαρχος και αν δεν θέλουν στην δημοτική ενότητα να σπάσουν αυγά κάντε το εσείς! Ομελέτα χωρίς αυγά δεν γίνεται"!
Σας ευχαριστώ
Α. Μ.