Με σύμμαχο (και) τον καλό καιρό οι Ηρακλειώτες πλημμύρισαν σήμερα στο κέντρο της πόλης, όπου διεξήχθη η μαθητική παρέλαση.
Αναρωτιέται ωστόσο η αναγνώστρια του cretalive.gr Μ.Α :
"Όσοι περευρεθήκαμε στη σημερινή παρέλαση, μετά από τους επίσημους, αναρωτηθήκαμε αν οργανώνουν τόσο πρόχειρα την παρέλαση - ο ένας πατούσε τον άλλο, τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί δεν ήξεραν που να σταματήσουν, που τελειώνει η παρέλαση, από που να φύγουν - και πολλά άλλα τραγελαφικά, αναρωτιέμαι πόσο καλά θα έχουν οργανώσει ένα σχέδιο αντιμετώπισης ενός μεγάλου σεισμού ή πυρκαγιάς. Ας κοιμόμαστε ήσυχοι!"