Αγαπητό cretalive,
Ως κάτοικος και πολίτης του Οροπεδίου Λασιθίου νιώθω κατώτερος όταν δημιουργείτε τεχνητά και εσκεμμένα Λασίθι και χωριά 2 κατηγοριών.. Είσοδος στην ανάπτυξη ασύρματου ευρυζωνικου δικτύου σε επιλεγμένα χωριά ανακοινώθηκε πρόσφατα. Τα χωριά Λαγού, Πίνακιανο, Μαρμακέτο, Φαρσάρων, Άγιος Κωνσταντίνος, Μέσα Λασίθι, Μέσα Λασιθάκι, Νικηφόρηδων άφαντα στο περιθώριο...Άραγε γιατί τόση υποβάθμιση και απαξίωση??
Κ. Φ.