Η Δούκισσα Νομικού θέλησε να πρωτοτυπήσει φέτος στις γιορτές με μια τολμηρή αλλά και πρωτότυπη Χριστουγεννιάτικη φωτογραφία. Έμπνευσή της η τάση στο Instagram για φωτογραφίες όπου το μοντέλο "κρύβεται" πίσω από ένα αντικείμενο και καταλήγει να φαίνεται σαν να το φοράει.
Έτσι η Δούκισσα πόζαρε χωρίς ρούχα πίσω από το Χριστουγεννιάτικο δέντρο για ένα έξυπνο κλικ: «Έτοιμο το ρούχο μου για την Πρωτοχρονιά! Τι λες;;;».