Το τελευταίο αντίο σε μια σπουδαία προσωπικότητα για την Αυτοδιοίκηση αλλά και την Αντίσταση, λέει, σήμερα, η Κρήτη. Το νησί θα αποχαιρετήσει το Γιώργη Κλάδο, τον οραματιστή δήμαρχο και πρωτεργάτη της τοπικής ανάπτυξης στ΄Ανώγεια, ο οποίος "έφυγε" πλήρης ημερών αλλά και πλήρης έργων.
Η νεκρώσιμη ακολουθία θα ψαλεί στη 1 μ.μ από στο Ναό του Αγίου Τίτου, στο Ηράκλειο ενώ η ταφή θα γίνει στα Σίσαρχα Ρεθύμνου.
Η κηδεία του εκλιπόντος θα γίνει με δαπάνη του δήμου Ανωγείων, ενώ το όνομά του Γιώργη Κλάδου θα δοθεί σε αίθουσα της ΠΕΔ Κρήτης στο ιδιόκτητο ακίνητό της στο Ηράκλειο.