Αντιπροσωπία του Εμπορικού Συλλόγου Ηρακλείου με επικεφαλής τον Πρόεδρο κ. Κουμαντάκη είχε συνάντηση σήμερα Τρίτη 21/2/2017 με τον νέο Αστυνομικό Διευθυντή Ηρακλείου Ταξίαρχο κ. Κανακουσάκη.
Τα θέματα που συζητήθηκαν ήταν η καλύτερη αστυνόμευση της πόλης γενικά αλλά και ειδικότερα κατά την περίοδο της τουριστικής σεζόν που ξεκινά καθώς και η εφαρμογή των νόμων και η πάταξη της παραοικονομίας τόσο στις Λαϊκές Αγορές όσο και στα κινέζικα καταστήματα.