Με ένα ακόμα τροχαίο ξεκίνησε η εβδομάδα στο Ηράκλειο.
Το ατύχημα, με τη σύγκρουση δύο οχημάτων, σημειώθηκε περίπου στις 8.30 το πρωί, στην παραλιακή λεωφόρο του Ηρακλείου, λίγο πριν το Παγκρήτιο Στάδιο, κάτω από συνθήκες που δεν έχουν ακόμα διευκρινιστεί
Στο σημείο κλήθηκε και ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ με τις πληροφορίες να αναφέρουν ότι τραυματίστηκαν, ευτυχώς όχι σοβαρά, μια 60χρονη γυναίκα κι ένας 80χρονος άνδρας.