Η επιστολή
Θερμά συγχαρητήρια για τις σπουδαίες επιδόσεις και διακρίσεις στους αθλητές και τους προπονητές του αθλητικού σωματείου ‘Η ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ’ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης ΑμΕΑ, που κατάφεραν να κατακτήσουν 17 μετάλλια, εκ των οποίων: 12 χρυσά, 5 αργυρά και να πραγματοποιήσουν 2 Πανελλήνια Ρεκόρ!
Σε μια εποχή πολύ δύσκολη για όλους μας και ακόμη πιο δύσκολη για τα άτομα με Αναπηρία, η κοινωνία μας, οι νέοι, έχουν ανάγκη από τα θετικά μηνύματα που στέλνουν αυτά τα παιδιά. Από το μήνυμα της προσπάθεια και του αγώνα που καταφέρνει να ξεπερνάει κάθε δυσκολία»