Θεσμός πλέον ο αποκριάτικος χορός, των Νηπιαγωγείων Γαζίου (1ο-3ο Ολοήμερο και Κλασσικό Νηπιαγωγείο) να πραγματοποιείται στον αύλειο χώρο του σχολείου, με πολύ κέφι και διασκέδαση.
Αλλά και με πλούσιο μπουφέ, με σπιτικά φαγητά που οι ίδιοι οι γονείς-'γιαγιάδες' μαγειρεύουν και προσφέρονται σε όσους συμμετέχουν στη γιορτή. Μετά το πέρας της γιορτής, όλα τα φαγητά-γλυκά κ.τ.λ. τα προσφέραμε σε οικογένειες της Δ.Κ.Γ. όπου δυστυχώς, υπάρχουν ανάγκες.