Την ερχόμενη Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου, στις 10:00 το πρωί, θα πραγµατοποιηθεί στις εγκαταστάσεις της Σχολής, από τη Σχολή Εφέδρων Αξιωµατικών Πεζικού, στο Στρατόπεδο «∆ασκαλογιάννη», στα Χανιά, η τελετή ονοµασίας 67 Δόκιµων Έφεδρων Αξιωµατικών Πεζικού, Ειδικών ∆υνάµεων και Οικονοµικού, οι οποίοι θα στελεχώσουν Μονάδες και Υπηρεσίες του Στρατού Ξηράς.
Στην τελετή έχουν προσκληθεί να παραστούν εκπρόσωποι της πολιτικής και στρατιωτικής ηγεσίας των Ενόπλων ∆υνάµεων, των Σωµάτων Ασφαλείας καθώς και οι θρησκευτικές και πολιτικές αρχές του Ηρακλείου.