Εξιχνιάστηκε χθες σε περιοχή του Δήμου Χερσονήσου, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Χερσονήσου, μια υπόθεση κλοπής που διαπράχθηκε σε βάρος τεσσάρων γυναικών από την ολλανδία. Σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος δύο Γάλλων, 24 και 25 ετών, για κλοπή
Ειδικότερα, την περασμένη Δευτέρα, 25 Ιουλίου, άγνωστοι δράστες αφαίρεσαν από δωμάτιο ξενοδοχείου όπου διέμεναν οι τέσσερις γυναίκες, κοσμήματα, κινητό τηλέφωνο και προσωπικά αντικείμενα συνολικής αξίας 2.650 ευρώ.
Από την αστυνομική έρευνα και προανάκριση του Αστυνομικού Τμήματος Χερσονήσου καθώς και την κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων, προέκυψε ότι ο 24χρονος με τον 25χρονος διέπραξαν την κλοπή.
Η προανάκριση διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Χερσονήσου.