Η ανακοίνωση
Ο Γιώργος Κλάδος συνταύτισε την Πολιτική με τον Πολιτισμό στο υψηλότερο επίπεδο. Με όραμα και στρατηγική δημιούργησε ένα πρότυπο μοντέλο αυτοδιοίκησης στο Δήμο Ανωγείων, διεθνούς εμβέλειας, ανοίγοντας ένα παράθυρο στο μέλλον. Ανέδειξε με το υψηλό Παράδειγμά του πως ο Πολιτισμός, η Oικολογία και η Πολιτική Ηθική πρέπει να είναι το υπόβαθρο της ανάπτυξης και της Δημοκρατίας.
Ο Γιώργος Κλάδος θα είναι για πάντα ένα φωτεινό υπόδειγμα πολιτικού και ανθρώπου.