Η δήλωση του Κ.Πουλάκη
Έφυγε από κοντά μας, πλήρης ημερών, ο Γιώργης Κλάδος. Όμως αυτό δεν κάνει λιγότερο μεγάλο το κενό που αφήνει πίσω του, αυτός ο σεμνός αγωνιστής, ο δραστήριος αυτοδιοικητικός, ο άνθρωπος που άφησε την προοδευτική, αριστερή σφραγίδα του στην ιδιαίτερη πατρίδα του, τα Ανώγεια, αλλά και σε όλη την Κρήτη.
Θα τον θυμόμαστε πάντα με πολλή αγάπη και σεβασμό και θα προσπαθήσουμε να σταθούμε αντάξιοι της σπουδαίας παρακαταθήκης του. Στους οικείους του εκφράζω τα βαθιά και ειλικρινή μου συλλυπητήρια.