Το παρεκκλήσι του Αγίου Ανδρέου του Ιεροσολυμίτου, εντός του Αρχιεπισκοπικοῦ Μεγάρου της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης , γιορτάζει την ερχόμενη Δευτέρα 4 Ιουλίου.
Στο πλαίσιο αυτό, θα πραγματοποιηθούν:
ΚΥΡΙΑΚΗ, 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016
Στις 19:00 θα τελεστεί ο Μέγας πανηγυρικός Εσπερινός , προεξάρχοντος του Πανοσιολογιωτάτου Αρχιμανδρίτου Προδρόμου Ξενάκη, Γενικού Αρχιερατικού Επιτρόπου της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης.
ΔΕΥΤΕΡΑ, 4 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016
Στις 7:00 π.μ θα τελεστεί ο Όρθρος και η πανηγυρική Αρχιερατική Θεία Λειτουργία, ιερουργούντος τους Σεβασμιωτάτου Αρχιεπισκόπου Κρήτης κ.κ. Ειρηναίου.