Συνελήφθη, χθες το πρωί, σε περιοχή του Δήμου Μινώα Πεδιάδος από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Χερσονήσου και του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Ηρακλείου, 38χρονος Έλληνας, κατηγορούμενος για παραβάσεις της Νομοθεσίας περί όπλων και Ζωοκλοπής.
Ειδικότερα, χθες το πρωί, αστυνομικοί πραγματοποίησαν έρευνα σε εξωτερικούς χώρους του σπιτιού του 38χρονου, όπου βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 110 φυσίγγια και δύο πλαστικές θήκες φύλαξης – μεταφοράς όπλου, οι οποίες περιείχαν δύο κενές γεμιστήρες πυροβόλου όπλου.
Η προανάκριση διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Αρκαλοχωρίου.