Ευχές και δώρα , μοίρασε , παραμονές Χριστουγέννων , ο δραστήριος σύλλογος Λαγού - Πινακιανό ''Ο Νόστος'' μέσω του Προέδρου του, Παντελή Παπαδάκη,στον δήμαρχο Οροπεδίου Λασιθίου , Ιωάννη Στεφανάκη και τους αντιδημάρχους: Ευαγγελία Ορφανού και Γεώργιο Στρατάκη.
Ο σύλλογος ''Νόστος'' έχει ήδη επιμεληθεί , όπως κάθε χρόνο, το.... ιδιαίτερο Χριστουγεννιάτικο καλωσόρισμα των επισκεπτών του Οροπεδίου Λασιθίου , με τους στολισμένους ανεμόμυλους στην είσοδο.
Τώρα το μόνο που μένει για να συμπληρωθεί η μαγική εικόνα , είναι το χιόνι. ... που έρχεται.