Τις καλύτερες εντυπώσεις άφησαν στη Βρετανία τα αεροσκάφη F-16 από την 115 Πτέρυγα Μάχης στα Χανιά, τα οποία αποτελούν μέρος της ομάδας επιδείξεων “Ζευς”. Η ομάδα πήρε μέρος στη διεθνή στρατιωτική έκθεση «Royal International Air Tattoo 2016» (RIAT), στο Fairford.
Τα δύο μαχητικά – και ειδικά αυτό που είναι βαμμένο με εντυπωσιακά σχέδια – έκλεψαν τις εντυπώσεις από τους συμμετέχοντες και τους δημοσιογράφους που κάλυπταν την εκδήλωση.
Μάλιστα το ένα F-16 τοποθετήθηκε σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο στο επίσημο δείπνο της διοργάνωσης, στο οποίο συμμετέχουν μέλη της Βασιλικής Οικογένειας, Πρωθυπουργοί κρατών και Αρχηγοί των συμμετεχουσών Αεροποριών.